האם יש משרות נוחות בתחום הכספים ???

עומר קליר

עומר קליר

רואה חשבון

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin

זה לא סוד שתפקיד רואה החשבון, חשב או מנהל כספים בדרך כלל מלווה בלא מעט שעות עבודה נוספות . כן זו המציאות, לצערנו. אני הכי אוהב את המשפטים האלה במשרות דרושים – ״דרושה נכונות לעבודה מאומצת ושעות נוספות״ – ממש כיף חיים!

בתחילת הדרך, בתקופת הלימודים, אין מודעות להיקף השעות, אבל כשמתחילים את ההתמחות הדברים לאט לאט מתבהרים והעתיד נראה קצת פחות ורוד!

בהתמחות תמיד דיברו על השנתי – חודשים ינואר עד מרץ, בו כל החברות הציבוריות נדרשות להגיש את הדוחות הכספיים ולכן מתמחים ורואי חשבון עובדים בטירוף של 12 שעות ביום ולפעמים גם יותר.
רק שתבינו, לפני כמה שנים יצאה הוראה מהמועצה, שאסור למתמחים לעבוד יותר מ-12 שעות. רואי חשבון מצד שני יכולים לעבוד גם 16 שעות !! כן כן, זה פה אצלנו בישראל, והכל חוקי!

בהמשך השנה (לאחר השנתי) בעקרון הלחץ אמור לרדת, אבל מה לעשות, יש לא מעט חברות פרטיות מספיק גדולות שדורשות את דוחותיהן בהקדם לצרכים פנימיים או בנקאיים, ולכן גם בהמשך השנה – התקופה היא לא באמת תותים

בקיצור, הבנתם את התמונה. יש עבודה, ולא מעט. לאורך כל השנה!

התחנה הבאה אצל רוב המתמחים היא מחלקות כספים בחברות. כביכול מעבר לצד השני של הכביש. גם שם לא הכל דבש . זאת אומרת ברור שהשכר הרבה, אבל הרבה, יותר מתגמל וגם העבודה הרבה יותר מעניינת אבל בד"כ משרות מתגמלות מלוות באיך אמרנו – נכונות לעבודה מאומצת ולשעות נוספות. איזה כיף!

בנוסף 

משיחות עם חברים וקולגות ממגוון רחב של חברות – הייטק, נדלן, פיננסים ועוד, נתקלתי בסיפורים כמו – 

״יצא לי להגיע כמה ימי שישי לעבודה״

 ״אני פותח את המחשב אחרי שהילדים נרדמים וזה אחרי שיצאתי מהעבודה ב-18:00״ 

״אין לי אף אחד על הראש אבל אני יוצא ב-20:00 כי תמיד יש מה לעשות״

ועוד לא מעט דוגמאות.

בנקודה זו אתה מבין שאין חיה כזו ״משרות בכירות עם שעות נוחות״ או יותר נכון, אין משרות עם שכר גבוה – סדר גודל מעל 25 אלף, עם שעות נוחות.

אבל, לפעמים יש הפתעות!

פה ושם, אתה פוגש מקרים בודדים של קולגות במשרות נוחות עם שכר מתגמל והרגע הזה תמיד מלווה במעין פליאה כזו  – ״אחי, זכית ! מקנא בך!״

אגב, אם תדברו עם אותם חבר'ה הם כנראה יגידו לכם שהם לא היו מוותרים על המשרה גם תמורת תוספת שכר של כמה אלפי שקלים.

לעיתים רק אחרי התמחות מרובת שעות או לאחר תפקיד ראשון/שני בחוץ ,כאשר סוף יום בשעה 19:00, זה ברגיל, נופל האיסמון! אצל נשים האסימון כבר נופל הרבה לפני הגברים. ביולוגיה וכאלה. לכן, כבר בשלבים מוקדמים הן מתורגטות על מציאת משרות נוחות.

אז מהי בכלל משרה נוחה? 

משיחות עם אותם קולגות, כנראה משרה עם שעות נוחות ושכר ב-Top העליון של טווח השכר. אתגר ועניין זה האובייס. אבל, ידוע לכולם שמשרה חדשה צריך להתחיל בכל הכוח. להוכיח את עצמך. ברגע שעשית זאת, והחשיבות שלך לחברה כבר ברורה, לאט לאט תוכל להתחיל לנהל את הזמן נכון מבלי חשש שמשהו "יפתח עליך עיניים". עניין של אסטרטגיה וטקטיקה נכונה. מישהי פעם אמרה לי ששעות העבודה שלך תלויות בדרך שבה הרגלת את הבוס שלך , מה שנקרא לנהל את המנהל. מעניין.

אז האם יש משרות נוחות בכספים ? כן, אבל כנראה שלא הרבה.

האם משלמים שכר הוגן? כנראה שבחלקן.

מה שאומר שתצטרכו לעבוד מאוד קשה כדי למצוא אותן ולהוכיח את הנחיצות שלכם. 

 

בסופו של דבר כל בחירה היא אינדיבידואלית שנעשית בהתאם למצב השוק, למשרות הקיימות, מצב משפחתי ושיקולים נוספים. מה שכן, לאורך השנים האחרונות, אני רואה יותר ויותר רואי חשבון שמשלבים עבודה כשכיר (בד"כ משרה נוחה) עם עבודה כעצמאי או ביצוע פרוייקטים פה ושם. יש גם כאלה שמשנים כיוון, למסלול עצמאי מה שמאפשר נוחות וגמישות.

אני רק יכול לומר , כאבא טרי, שאני מקווה בשבילכם שאתם מגיעים בזמן ל״מקלחות״ ואם אתם רווקים/רווקות – תטחנו שעות אין מי שמחכה לכם. סתם. לכו לים, תעשו ספורט, תרביצו דרינק. גם בשבילנו – הנשואים פלוס.

סאלוט

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים 🙂

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on linkedin
שתפו בלינקדאין
Share on email
שלחו במייל
Share on whatsapp
שלחו בוואטסאפ

כל הזכויות שמורות ל-FinBiz Academy ©