אני רואה חשבון וככה הכפלתי את השכר שלי!

עומר קליר

עומר קליר

רואה חשבון

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin

עוד בתקופת ההתמחות אני זוכר את החשש הזה לפני שיחות השכר את הלחשושים, אם אהיה בטווח העליון או התחתון.. ידעתי שבעתיד ההכנסה אמורה לגדול ומדובר בתקופה זמנית ולמרות זאת ידעתי שאם אוכל ליצור לעצמי עוד מקור הכנסה כל הלחץ יעלם. אז איך למדתי לשנות את התודעה? ומה עשיתי כדי להגדיל את ההכנסה?

אחרי שגייסתי את הלקוח הראשון שלי העניינים המשיכו לגדול אולם בצורה די איטית, אומר לזכותי שלא התאמצתי יותר מידי בלפרסם ושווק את עצמי כי לפחות בהתחלה היו כבר כמה לקוחות בטוחים וככה ייצבתי את ההכנסה הנוספת שלי על כמה אלפים בחודש. בנוסף, מעגל המכרים שלי שהסתבר שאני מכיר לא מעט אנשים, פשוט שירת אותי ובאותם ימים החברים פשוט היו מפנים אליי לידים ללקוחות פוטנציאלים כדי שאייעץ ואטפל להם בעסק.

הטוויסט

עד לפני בערך 3 שנים גרתי עם האקסית ולאחר שנפרדו דרכנו נותרתי עם דירת שני חדרים ברמת גן ועם שכירות של 4,000 שקלים והאמת שבאותו הרגע זה היה נראה כבד בטירוף לסטטוס שלי בתור רואה חשבון צעיר או יש שיגידו שזה בזבוז כסף מוחלט. כמו אמא שלי לדוגמא, שעד היום טוענת שעדיף לי לשלם על המשכנתא במקום לממן את החופשות של בעלת הדירה שלי אבל לא מבינה שמה שמפריד ביני לבין המשכנתא זה סכום פעוט של 200 או 300 אלף שקלים כי קשה לחיות פה וכי הממשלה שלנו לא עושה שום דבר כדי לעזור לצעירים וכי צריך 134 משכורות כדי לקנות בית ובתור רואה חשבון צעיר אתה מצליח לגרד 11,000 ₪ בחודש אחרי 30 שעות נוספות, לא חשוב, נסחפתי קצת זה נושא למאמר אחר 😉 .

בכל מקרה, בתור רואה חשבון שמבין קצת במספרים התחלתי לחשוב ולחשב איך אני יכול להוזיל עלויות, לא חלילה כדי לחסוך אלא כדי לשרוד. אז הכנתי טבלת אקסל ובה רשמתי את כל ההכנסות ואת כל ההוצאות שלי והתחלתי לחשוב איפה אני יכול לקצץ אז התחלתי בדברים הקלים.

ביטוח דירה, 230 ש”ח? מה אפשר בכלל לגנוב פה, בוטל! תשלום לקופת חולים 90 ₪ בחודש? לא מתעסקים עם בריאות, נשאר! תשלום ל – Yes 240 ₪, על מה ולמה? גם ככה הם ממחזרים את כל הסרטים בוי או די. אינטרנט 130 ₪? אני יעבור לאקס פון, אוכל רק קורנפלקס, אתקלח במים קרים (סתם, לא באמת) אבל הצעד הכי חשוב וגם הכי קשה הוא שהתחלתי לחפש דירות שותפים באזור רמת גן, גבעתיים או תל אביב. אחרי שאתה מתרגל לדירה משופצת ולפרטיות (אם אני לא אקח בחשבון את בעלת הדירה שגרה מולי 😉 ), למי יש ז** להתרגל עכשיו לשותפים חדשים שיסתובבו לי בין הרגליים, אני פאקינג בן 30!!!

שבוע וקצת אחרי חיפושי דירה כושלים, נפגשתי לקפה עם שני חברים שהם עצמאיים מיום היוולדם וקיבלתי קצת תובנות אחרות שהעיקרית היא למה שלא אנסה פשוט למצוא עוד כמה לקוחות וככה אסגור לעצמי את הפער הזה שנוצר לי ואוכל להישאר בדירה המשופצת שלי, לראות את הסרטים הגרועים של Yes ולהמשיך להזמין משלוחים ממסעדות. אז עם המסקנה הזו החלטתי שהגיע הזמן להיות אקטיבי בכל מה שקשור לגיוס לקוחות ולהגדלת ההכנסה שלי מהתיק העצמאי כרואה חשבון. ידעתי שהמשכורת שלי מהעבודה היא קבועה ואין לי כרגע דרך לשנות אותה אז החלטתי להתחיל לשווק את עצמי. השיטה העיקרית שדגלתי בה היא Spread The Word.

דאגתי שכל מי שאני מכיר (משפחה, חברים מהבית, מהצבא, מהמכללה, מהטיול לתאילנד, מהפוקר, You name it) ידעו שאני גם רואה חשבון עצמאי אפילו אם זה הצריך ממני לעשות שיחת טלפון מביכה משום מקום רק כדי לזרוע את הידיעה. יכולות השיווק כבר התחילו לזרום בי ולשמחתי זה עבד מעולה עד לרמה שישבתי לדרינק עם חברים בבר הרובי בתל אביב והצלחתי להשיג ליד ללקוח פוטנציאלי. אז כמה ימים לאחר מכן כבר הצלחתי לגייס 2 לקוחות בריטיינר של 500 ש”ח בחודש ושבוע לאחר מכן נכנס לקוח נוסף ובעצם תוך פרק זמן של חודש הצלחתי לכסות את הפער שנוצר לי. מאותו הרגע השתנתה לי המחשבה ומאז כבר הצלחתי להגיע להכנסה משמעותית מהתיק העצמאי שלי שנותנת לי את האפשרות לחסוך ובעיקר שיפרה באופן רציני את רמת החיים שלי.. נשמע קצת פלצני אה? אבל זה סיפור אמיתי. מה לעשות שנולדתי להורים שכירים (קיבוצניקים במקור) כך שמאז ומעולם הייתי במוד חשיבה של שכיר. לא ידעתי ולא הכרתי משהו אחר, כך שלהתחיל לחשוב בצורה אחרת, זה לא טריוויאלי בכלל!

אז מה קורה בשוק ראיית החשבון היום?

לא מעט רואי חשבון שכירים מנהלים תיק עצמאי במקביל לעבודה כשכירים או עוברים לעבוד בתור פרילנסרים, חלקם רוצים גיוון בקריירה, ואחרים רוצים לעבוד בכמה חברות במקביל (כאשר אותן חברות לא צריכות משרה מלאה), וזה ממשיך בכאלה שרוצים שינוי קריירה, סיבות פיטורין, קיצוצים, כפיתוח של פרויקט צד שלהם, ילדים או כל סיבה הגיונית אחרת.

בשורה התחתונה אני לא אומר שכולם צריכים להיות עצמאיים אבל אין ספק שהשילוב בין השניים או ההתנסות במשהו חדש מבלי לקחת סיכונים מיותרים (עקרון השמרנות 🙂 ) יכולה להיות חוויה מעוררת השראה!!!

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים 🙂

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on linkedin
שתפו בלינקדאין
Share on email
שלחו במייל
Share on whatsapp
שלחו בוואטסאפ

כל הזכויות שמורות ל-FinBiz Academy ©